BAILLIAGE DE BERGEN

Bailliage de Bergen
Bailli Régional
Bjarte Askeland 
bas@bbb.no
 

 

Julehilsen fra Bailliage de Bergen – Julen 2019 og program for 2020

Chers Confrères,

Mens de fleste av dere nyter adventstiden og forbereder julen hjemme, er det en helt spesiell opplevelse for meg å skrive dette julebrevet til dere i år.Tilfeldigheter ville ha det til at jeg nylig ble valgt til å rykke ut på et oppdrag,
svært langt hjemmefra. På Samoa, et lite øysamfunn i Stillehavet, syd for ekvator, nær datolinjen, 13 timers tidsforskjell fra Norge, brøt det ut en epidemi med meslinger som utviklet seg til å bli en nasjonal katastrofe, med flere tusen
smittede og mange døde. FN og EU gikk derfor sammen om en koordinert hjelpeaksjon for å bistå Samoa og jeg ble valgt til å representere Norge i et medisinsk nødhjelpsteam med 20 deltakere. Så i stedet for advent og
juleforberedelser, ble det helt andre oppgaver som ventet meg. Aksjonen så langt har vært vellykket og vi har blitt møtt av en grenseløs takknemlighet fra befolkningen i Samoa. Det er derfor med lett hjerte jeg ofrer jul og nyttår i år og
tilbringer noen uker på fremmed jord.
Når et år nærmer seg slutten og julefreden begynner å senke seg, er det godt å kunne tenke tilbake på gastronomiske opplevelser med gode venner i Bailliage de Bergen. Vi hadde det fint i året som gikk og jeg vil gjerne oppsummere 2019
slik:

Vi startet 24. januar med en svært vellykket Diner Amical i restaurant Popolo, på Gullhotellet, Scandic Flesland Airport. De mange gjestene nøt italienske retter, deilig vin og hyggelig samvær på et flott hotell og en stilig restaurant.

21. februar arrangerte vi krabbeaften på Cornelius på Holmen, ble traktert etter alle kunstens regler og ble både imponert og tilfreds med meny, drikke og service.

13. april markerte vi World Chaîne Day på Bardøla Hotel på Geilo med informasjon om Chaîne des Rôtisseurs, smaksprøver fra hotellets kjøkken og lokale osteprodusenter, cider fra Akre Gård og vin fra Frankrike.

Grand Chapitre ble i år arrangert 23. til 25. august og det reiste en stor delegasjon fra Bergen og fra Spania til Stavanger, der vi ble svært godt mottatt og hadde flotte opplevelser sammen med gode venner.

9. september inviterte vi til meget spennende olivenoljesmaking og velsmakende oliveninspirert Diner Amical på Villa Blanca. Kombinasjonen av det lærerike med det kulinariske var en god ide som vi ønsker å gjenta.

Den siste helgen i september, 27. til 29., reiste vi til Geilo og deltok på et meget vellykket Stetten 2019 i samarbeid med Hallingstuene og Dr. Holms Hotel. Dette årvisse arrangementet på Geilo fortjener besøk fra oss igjen.

1. oktober var det vår søsteravdeling i Andalucias tur til å arrangere middag og den foregikk på Restaurant Garum i Marbella, der meny og service alltid holder høy kvalitet.

15. november møttes vi på Opus XVI til Diner Amical Edvard Grieg og fikk en fantastisk flott Edvard Grieg 60 årsmeny til minne om vår store sønn. 18. desember gikk årets siste arrangement, Juletrefisk på Bryggeloftet & Stuene, av stabelen, dette året med en ekstra tvist, Julebobler hos Paal. Jeg måtte melde avbud fra avslutningen på grunn av oppdraget på Samoa, men fulgte arrangementet elektronisk og ble meddelt at alt hadde forløpt som forventet, prikkfritt!

Alt i alt er styret meget godt fornøyd med aktiviteten i 2019. Vi håper medlemmene deler vår oppfatning og takker for all støtte og begeistring.

Program for 2020

Programmet for neste år er ikke helt spikret ennå, men mange arrangement er allerede bestemt og vi kan love medlemmene mange store opplevelser i året som kommer.

Mandag 17. februar – BARE restaurant
Denne mandagen er spesiell. Selveste Michelinguiden kommer til Norge og skal dele ut nye stjerner for de nordiske landene for 2020. Arrangementet skal gå i Trondheim og Olavshallen og den høytidelige middagen etterpå skal holde på
Hotel Britannia. Vi har stor tro på at det vil komme nye stjerner til Norge, både i Trondheim og Oslo, men denne gangen har vi en spesiell forhåpning om at Bergen skal få sin første Michelinrestaurant. BARE har hatt besøk av Michelin
og holder et meget høyt nivå. Denne kvelden skal vi nyte en fantastisk meny sammen, følge direktesendingen og feire med bobler når avgjørelsen faller. Informasjon om meny og pris kommer etter hvert.

Fredag 6. mars – Jeunes Chefs Rôtisseurs & Jeunes Sommeliers – SMAKmessen, Lillestrøm
Dette er en internasjonal konkurranse i kokkekunst og vinkunnskap for kokker under 27 år og vinkelnere under 31 år, som arbeider på medlemsbedrifter. Den internasjonale konkurransen arrangeres i september 2020, mens den norske
kvalifiseringen går av stabelen på Lillestrøm under SMAK-messen fredag 6. september. Alle norske medlemsbedrifter oppfordres til å melde på sine kandidater og medlemmer som ønsker å være observatører er hjertelig velkomne. Informasjon om påmelding og kvalifisering vil bli sendt ut til alle medlemsbedrifter. For å gi potensielle kandidater en liten pekepinn om hva de kan se fram til kan nevnes at årets Jeunes Chefs Rôtisseurs gikk av stabelen i Calgary i september og det var Eskil Hildonen fra To Rom og Kjøkken i Trondheim som representerte Norge i finalen. Han kom på en hederlig 4. plass og vi gratulerer på det varmeste. Fyldig referat fra hele arrangementet kan leses på chaine.no

Fredag 2. – torsdag 8. april – CdR tur til Spania og Andalucia
Det har vært en del usikkerhet knyttet til neste års mat- og vintur. Styret har hatt ulike planer, men av ulike årsaker har vi ikke kommet helt i mål og vi jobber fremdeles med ulike alternativ for 2020. I mellomtiden vil vi markere at Bailliage
de Bergen har en søsterforening i Spania som er aktive lokalt, stiller fulltallige opp i Norge under Grand Chapitre og dessuten ønsker oss hjertelig velkommen til å besøke dem i Spania. Vi legger derfor opp til en påsketur til Andalucia, der
Øystein Wiig Rambøl og hans gode hjelpere vil sørge for at vi får en storartet opplevelse. Nærmere informasjon om program og priser kommer snart.

Lørdag 25. april – World Chaîne Day
Dette årets suksess på Bardøla gjentas i Bergen. Vi vil komme tilbake til hvordan denne markeringen av vår organisasjon skal gjennomføres. Uke 19 (tentativt) – Nøstefest hos Ole på Hordnes Ole Vidar Haga er vår Vice-Echanson og nyter stor respekt i styret som merittert kokk, vinkjenner og vinprodusesnt. I tillegg disponerer han en fantastisk eiendom på Hordnes og det går gjetord om festene som har vært arrangert der. Mang en verdensstjerne har nytt god mat og drikke i naustet hos Ole og til neste år er det deres tur. Vi kommer tilbake til nøyaktig dato, meny og pris.

Søndag 21. juni – lunch med Chaîne des Rôtisseurs USA
Denne søndagen ankommer et cruise-skip Bergen, lastet med medlemmer av Chaine des Rotisseurs fra USA. Skipet legger til havn søndag morgen og blir til kl. 18.00. Deltakerne på cruiset ønsker å treffe medlemmer fra Bergen til lunch
og styret har bifalt deres ønske. Vi kommer tilbake til tid, sted, meny og pris.

Torsdag 25. til søndag 28. juni – Grand Chapitre i Tromsø med innlagt CdR Lunch
Grand Chapitre i Tromsø arrangeres tidligere enn tradisjonelt for å få med det beste fra den nord-norske sommeren. Vi har gode minner fra Tromsø i midnattsol og vil sterkt anbefale våre medlemmer om å melde seg på. Det offisielle programmet starter med Get Together fredag kveld og avsluttes med Brunch på søndag, men cruise-skipet fra USA, med medlemmer av Chaîne desRôtisseurs, som har opphold i Bergen søndag 21. juni, ankommer Tromsø på
formiddagen torsdag 25. juni. Våre venner i Bailliage d`Arctique planlegger en Lunch til våre amerikanske venners ære, som vi kan anbefale tilreisende medlemmer om å notere seg. Det vil derfor passe meget bra å ankomme Tromsø torsdag formiddag for å kunne dele denne opplevelsen med flest mulig og få en flott start på Grand Chapitre 2020. Informasjon om program og påmelding til Grand Chapitre finnes på våre nettsider www.chaine.no men vi vil sende separat informasjon til dere når påmeldingen åpner. Merk at man må delta på et Grand Chapitre for å få tildelt sitt offisielle Chaîne des Rôtisseurs kjede, eller få sine «veteranmerker» for 10 eller 20 års medlemskap.

Uke 36 (Tentativt) – Diner Amical, Scandic Ørnen
Vi har gode minner fra Scandic Ørnen og arrangementene har alltid vært meget vellykkede. Vårt medlem, Nina Askvik, har overtatt stafettpinnen som direktør etter vårt styremedlem, Per Paulsen og har lovet oss et arrangement fullt på
høyde med det beste vi kan tenke oss. Nærmere informasjon om meny, pris og endelig dato kommer snart.

Fredag 25. – søndag 27. september – Stetten 2020 – Geilo
Turen til Geilo under Stetten 2019 ble meget vellykket og Dr. Holms Hotel fikk offisiell status som medlemsbedrift. Neste års «langhelg for livsnytere» kan ogsåanbefales og det vil i god tid komme informasjon om Chaîne des Rôtisseursarrangement hos våre tre medlemsbedrifter på Geilo, Bardøla Høyfjellshotell, Hallingstuene og Dr. Holms Hotel.

Uke 42 (tentativt) – Diner Amical, Radisson Blu Royal, Bryggen
I midten av oktober planlegger vi et høstarrangement på Bryggen og Radisson Blu. Vi er spent på dette arrangementet og vil komme tilbake med meny, pris og endelig dato.

Onsdag 16. desember – Juletrefisk på Bryggeloftet & Stuene
Som i år planlegger vi tradisjonell juleavslutning med lutefisk og alt tilbehør. Vi er svært glade for at Gaute og Helle, sammen med sitt team, tar imot oss på Bryggeloftet også neste jul. Dette arrangementet bruker å bli fulltegnet, så det er
viktig å melde seg raskt på når invitasjonen kommer.

Invitasjoner og påmelding

Det blir sendt ut egen invitasjon til alle arrangement. Dersom det er begrenset plass vil medlemmer og partnere bli prioritert. Vi ønsker at flest mulig skal melde seg på arrangementene via medlemssystemet, men tar også imot påmelding på
mail: bas@bbb.no

Styret har i 2019 hatt følgende sammensetning:

Bjarte Askeland, Bailli Régional
Gaute Birkeli, Vice Chancelier Argentier
Inger K. Moe, Vice Conseiller Culinaire
Dag-Erik Dahlslett, Vice Conseiller Gastronomique
Per Paulsen, Vice Chargé de Presse
Ole Vidar Haga, Vice Echanson
Jan Næss, Vice Chargé de Missions

Priser for innmelding og medlemsavgift 2020:

Innmeldingsavgift (engangs) Chaîne des Rôtisseurs 1.665,-
L’Ordre Mondial 450,-
Ung (under 35) 500,-
Årskontingent:
Chaîne des Rôtisseurs 1.085,-
L’Ordre Mondial 190,-
Ung (under 35) 450,-
Maître 1.725,-
Årlig bidrag til unge profesjonelle 175,- (gjelder alle)

Bailliage de Bergen:

Bailliage de Bergen har nå 105 medlemmer. Vi ble 9 flere i løpet av året som snart er ferdig. Balansen mellom kjønnene og mellom amatører og profesjonelle er god. Mange av medlemmene er også medlemmer i L’Ordre Mondial, men vår
mål er at samtlige medlemmer skal slutte seg til dette vinfelleskapet. Dessuten ønsker vi at flest mulige av partnerne blir likeverdige medlemmer. Merk at det er noe rabattert medlemskap for medlemmer som er partnere (Co-joint). Dersom
du ønsker informasjon om medlemskap, enten i Chaîne des Rôtisseurs eller i L’Ordre Mondial, ta kontakt med oss i styret for å få tilsendt skjema og få hjelp til utfylling.

Medlemsbedrifter:

Bailliage de Bergen har en rekke medlemsbedrifter som vi sterkt vil oppfordre våre medlemmer om å benytte og anbefale!

Bardøla Hotel – Geilo – www.bardola.no
Bekkjarvik Gjestgiveri – Austevoll – www.bekkjarvikgjestgiveri.no
Cornelius Sjømatrestaurant – Holmen – www.corneliusrestaurant.no
Dr. Holms Hotel – Geilo – www.drholms.no
Finnegårdstuene – Bergen – www.finnegaarden.no
Hallingstuene – Geilo – www.hallingstuene.no
Hotel Norge by Scandic – Bergen – www.scandichotels.no/hotell/norge/bergen/hotel-norge-by-scandic
Radisson Blu Royal Hotel – Bergen – www.radissonblu.no/royalhotellbergen
Roast Restaurant & Bar – Bergen www.roastfood.no
Scandic Neptun – Bergen – www.scandichotels.no

Helt til slutt vil jeg på vegne av styret i Bailliage de Bergen takke medlemmer, deres partnere og venner for mange hyggelige middager i året som gikk med følgende hilsen:

God Jul og Godt Nytt År!

Vive La Chaîne!

Vennlig hilsen

Bjarte Askeland
Bailli Regional